Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Čapí přídavek

Po velkém úspěchu letošního čapího představení jsme si dnes vysloužili malý přídavek. Počet aktivních diváků se přece jenom začíná snižovat, kdo by se stále díval na prázdné hnízdo. Kdo se však díval v neděli po poledni, spatřil najednou na opuštěném hnízdě přistát čápa.

Čáp se objevil ve 12:41 a šel hned na přistání. Podle vzhledu se jednalo o dospělého, avšak nebyl zdejší, protože nepozdravil hnízdo jak se na domácího patří. Sotva dosedl, hned hnízdo označkoval. Měl sice kroužek na pravé noze stejně jako Bohunka, ale značku CZP CA764. Byla to tedy nová Bukáčkova partnerka Betynka, která s ním jinak sídlí na komíně trutnovského pivovaru. Objevila se tu kolem komína už několikrát, ale domácí neměli o její návštěvu samozřejmě zájem. Snad se jí tu příliš nezalíbí, abychom na jaře nemuseli sledovat bitvu čápic. Betynka se nám hezky ukázala z boku a po pár minutách vyrazila domů za Bukáčkem. Není vyloučeno, že se ještě objeví znovu, možná i s partnerem.

Večer se pak k hnízdu přiblížila studená fronta tvořená pásmem bouřek. Nakonec pouze slabě zapršelo bez bouřky a nad hnízdem se rozklenula slabší duha. Pro jistotu jsme na HD kameře vrátili ještě přiblížení, kdyby se snad návštěva opakovala. Necháme ho tam do doby, než všichni čápi z okolí odletí.


Ahoj, já jsem Bety z pivovaru
Omlouvám se, ale už se to nedalo vydržet
Že mi to ale sluší?
Musím letět, Bukáček na mě čeká
Odpolední duha

4 komentáře

  1. Wow! There are indeed storks around, potentially coming to check out the sofa on the chimney. I was watching a little bit yesterday, but only saw the empty nest 🙂

  2. Děkuji za Vaše komentáře po celou čapí sezonu hnízdění. Pokud byste měli zprávy o putování našich čápů, budeme jistě všichni rádi. Moc na ně myslím, kam už asi doletěli a zda jsou v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00