Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Naši mladí letci – statistika

Díky spolupráci s Lukášem (tvůrce tabulek), Rikinou a Mirkem “Lokeťákem”, ale i mnoha dalšími pozorovateli, kteří poctivě zaznamenávali přílety a odlety mladých čápů z hnízda a na hnízdo vznikla zajímavá statistika. Ta je prý nuda, ale údaje má přinejmenším zajímavé. I když zaznamenávání bylo občas prací doslova detektivní. Čápi s námi hráli skořápky, kryli se v ranní sluneční záři a čápili si na “občanky”. Přes tyto obtíže se nám povedlo zaznamenat snad úplně všechny jejich lety.

Těch bylo nakonec od prvního vzletu až do odletu na jih více jak 570. Trošku nám v řádu udělal nepořádek Bivoj s Šárkou, ale to jim velkoryse promineme. V připojené tabulce (dokument ve formátu .pdf) naleznete seznam všech 582 letů. Počet je vyšší než výše zmiňovaný, protože Šárčiny pobyty mimo hnízdo přes půlnoc jsou rozděleny do dvou a v tabulce figuruje i Bivoj po svém odletu. Dále jsou zde různé denní statistiky a grafické výstupy.

Cenu nejodvážnějšího letce vyhrál jednoznačně Bivoj, nejvytrvalejšího pak Šárka.

TABULKA LETŮ MLADÝCH ČÁPŮ 23.7. – 20.8. 2020

 


Celková statistika
Podrobná denní statistika
Celkový počet letů všech čápat
Počet letů čápat během jednotlivých dní
Kumulativní graf délky letu
Délka letu – Bivoj
Délka letu – Ctirad
Délka letu – Šárka
Délka letu – Plaváček

7 komentářů

 1. Vážení a milí páni čápomilové.Děkuji za krásne chvíle u vašich kamer.Dneska jsem si pobrečela,i když vím,že je to příroda.Bude mě to moc scházet,ta krása každý den.Jste opravdoví čápomilové,už se těším na jarní přílet Bohunky a Bohouška.
  Hlavně,aby všichni ve zdraví doletěli na jih a potom zase zpátky.
  Přeji vám zdraví,krásné chvíle při všech vašich sledováních a hodně pracovních i osobních úspěchů.
  Těším se na jaro.
  Jitka Kredbová

  1. ac tak krásnou,bezpečou cestu,zažila jsem diky vám,krásny púlrok,teť to jsou obavy o vás,kteři jste nám přirostli k srdíčku.děkuji všem za sprostředkování těchto zážitků,Panu Prouzovi krásné komentáře,Hlavně at jso v pohodě a vrátí se diky moc,moc byla to krása a pohlazení na dušicčce diiiiiiiiky

 2. Veĺmi pekne Vám všetkým ďakujem za krásným polrok s celou rodinou bocianov. Želám im sťastný dolet na juh a tiež za rok zase k nam. Ešte raz veĺká vďaka!

 3. Šťastný let celé čapí rodince a Vám všem kteří jste nám podávali každý den zprávy o tom jak vyrůstají až do jejich opuštění hnízda Vám velké díky.

 4. Vážení čspomilové, děkujeme všem za krásné měsíce s našima čápi od příletu až do poslední minuty předu odletem.Hlavně až v pořádku doletí do Afrika a v březnu se budem těšit na Bohunkou d Bohouškem

 5. Nepsala jsem,jen jsem se dívala- jsem z Ostravy,také tady máme čápy,ale
  bohužel ne takovou úžasnou skupinu lidí pod hnízdem.Je mi trošku smutno-
  no spíš hodně.A tak Vám všem moc a moc děkuji za nááádhernou podívanou.Přeju všem čápům
  dobrý let a šťastný návrat domů k nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00