Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Odečty kroužků

Na této stránce najdete přehled “registračních listů” čápů bílých, jejichž kroužky se nám povedly odečíst pomocí dalekohledů / fotoaparátů. Zároveň zde budou uvedena všechna případná pozorování “našich” čápů z území Česka i ze zahraničí. Registrační list Kroužkovací stanice Národního muzea Praha obsahuje kompletní údaje o kroužkování a zároveň údaje o posledním odečtu daného jedince.

V tabulce najdete údaj o datu a místu odečtu čápa, číslo kroužku (příslušnost ke kroužkovací stanici), registrační list čápa (je-li k dispozici) a fotografii (je-li k dispozici). Údaje je možno řadit a vyhledávat v nich.

4 komentáře

  1. Chvalitebný den,
    jako velkým příznivcům čápů z komína v Bohuslavicích u Trutnova se nám dnes poštěstilo a mohli pozorovat devatenáct čápů u obce Louka na Chrudimsku. Tři z nich měli kroužek. Dva měli kroužky černé barvy na pravých nožkách, ale číslo se nám vzhledem k tomu, že jeden nepostál a druhý ho má znečištěný od bahna, nepodařilo přečíst. Třetí jedinec měl kroužek zelené barvy na levé nožce s číslem T0230. Přečten byl pomocí hvězdářského dalekohledu. Z pozorování máme i několik zajímavých fotografií, tak pokud budete mít zájem, stačí napsat.
    Pokud budete mít nějaké info k danému číslu (datum, místo narození, jméno…) a zašlete nám je, předem děkujeme.
    S pozdravem Královi, Cejřov

    1. Pošlete svá pozorování na adresu Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze - od nich případně dostanete odpověď, odkud ten či onen čáp pochází. Kontakty: https://www.nm.cz/prirodovedecke-muzeum/krouzkovaci-stanice#o-nas. Fotografie nám můžete poslat na adresu info@capibohuslavice.cz. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00