Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Odečty kroužků

Na této stránce najdete přehled “registračních listů” čápů bílých, jejichž kroužky se nám povedly odečíst pomocí dalekohledů / fotoaparátů. Zároveň zde budou uvedena všechna případná pozorování “našich” čápů z území Česka i ze zahraničí. Registrační list Kroužkovací stanice Národního muzea Praha obsahuje kompletní údaje o kroužkování a zároveň údaje o posledním odečtu daného jedince.

V tabulce najdete údaj o datu a místu odečtu čápa, číslo kroužku (příslušnost ke kroužkovací stanici), registrační list čápa (je-li k dispozici) a fotografii (je-li k dispozici). Údaje je možno řadit a vyhledávat v nich.

10 komentářů

  1. Chvalitebný den,
    jako velkým příznivcům čápů z komína v Bohuslavicích u Trutnova se nám dnes poštěstilo a mohli pozorovat devatenáct čápů u obce Louka na Chrudimsku. Tři z nich měli kroužek. Dva měli kroužky černé barvy na pravých nožkách, ale číslo se nám vzhledem k tomu, že jeden nepostál a druhý ho má znečištěný od bahna, nepodařilo přečíst. Třetí jedinec měl kroužek zelené barvy na levé nožce s číslem T0230. Přečten byl pomocí hvězdářského dalekohledu. Z pozorování máme i několik zajímavých fotografií, tak pokud budete mít zájem, stačí napsat.
    Pokud budete mít nějaké info k danému číslu (datum, místo narození, jméno…) a zašlete nám je, předem děkujeme.
    S pozdravem Královi, Cejřov

    1. Pošlete svá pozorování na adresu Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze - od nich případně dostanete odpověď, odkud ten či onen čáp pochází. Kontakty: https://www.nm.cz/prirodovedecke-muzeum/krouzkovaci-stanice#o-nas. Fotografie nám můžete poslat na adresu info@capibohuslavice.cz. Děkujeme.

  2. Dobrý den,
    dnes, 1.4.2023 se v Jaroměřicích nad Rokytnou na hnízdě v zámecké zahradě objevil čáp s černým kroužkem. Myslím si, že tam byl jen na návštěvě a patrně hnízdí někde jinde nebo si hnízdo a samičku hledá. Na tomto hnízdě je pár bez kroužků, stejně jako loni. Zcela jasně přečtený kod: A1W01 DER. Bylo by možné zjistit, od kud čáp pochází? Poud jsem dobře četla, pochopila jsem správně, že byl kroužkovaný v Austrálii? Poslala jsem také dotaz na přírodověcké muzeum. Mám i foto, pokud je budete chtít použít, mohu zaslat.

    S pozdravem Štěpánková

    1. Pošlete hlášení na Kroužkovací stanici Národního muzea v Praze - https://www.nm.cz/prirodovedecke-muzeum/krouzkovaci-stanice#o-nas (ideální paní Fuchsové). DER je kroužkovací stanice Radolfzell na jihu Německa, takže čáp bude buď z jihu Německa nebo Rakouska.

      1. Dobrý den,

        pozorovaný čáp je již 4 roky na hnizdišti ve Výčapech (u Třebíče), ale 1.4.2023 byl chvíli na hnízdě v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Mám fotku i registrační list. Mohu je někam poslat, pokud jej chcete přidat do tabulky?

        S pozdravem Štěpánková

        1. Můžete ho dát k nám do FB skupiny (pro zajímavost), na webu máme jen vlastní odečty.

      2. Dobrý den, pozoruji čápy, kteří si v Mariánských Radčicích udělali minulý rok hnízdo. Včera jsem si všimla, že jeden čáp, určitě je to samice, má kroužek. Foťákem jsem to zvětšila a číslo kroužku je PLG 65P50. Je možné zjistit odkud čáp pochází?

        1. Poslat odečet kroužkovací stanici při Národním muzeu v Praze (kontakt zde: https://www.nm.cz/prirodovedecke-muzeum/krouzkovaci-stanice#o-nas). Jedná se o polského čápa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00