Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Řádíme ve větru

Okamžik prvního letu se nezadržitelně blíží. Již v pátek večer se mladí čápi tajně radili, co podniknou o víkendu. Noc na sobotu byla klidná a bez deště, ale brzy nad ránem začal sílit severní vítr. Bivoj se za jeho pomoci vznesl tak vysoko, až se dostal zcela mimo záběr kamery. Bohunka jen zírala, kam až to její prvorozený stoupá. Vítr nakonec zesílil natolik, že pro další cvičení byl nevhodný, a proto celá rodina zalehla na hnízdo. Rodiče ale občas vstali, aby na komíně poklidili.

Během dopoledne se střídala období silnějšího a slabšího větru. Když vítr dočasně zeslábl, řádili Bivoj se Ctiradem jako utržení ze řetězu. Vůbec jim nevadilo, že občas šlapou po sourozencích nebo rodičích. Nakonec se do větrných hrátek zapojili i Plaváček se Šárkou.

Před polednem i po něm převažoval na komíně odpočinek nad aktivitou. Až po 16. hodině se Bivoj opět pustil do tréninku. Bohouš následně předvedl mladým čápům dokonalé přistání proti větru. Oba rodiče nejspíš začínají praktikovat hladový odchov, aby mládež motivovali k rychlejšímu opuštění hnízda. V 17:04 tak Bohunka přinesla pouze „zetorky“ – hromadu kobylek nasbíraných na louce. Komín následně minuly dvě vzdálené bouřky, ze kterých spadlo pouze pár kapek deště. Po bouřkách se otočil vítr, a tak se o půl sedmé večer začalo skákat na druhou stranu – čelem k jihu.

Tajný čapí sněm
Bivoj vyletěl ze záběru
Ležíme všichni spolu
Čapí kolečko v kompletní sestavě
Není čas ztrácet čas – hurá cvičit
Bohoušovo jemné přistání proti větru

4 komentáře

  1. Jak já budu žít, až ta drobotina odletí teda nevím. Děkuji MOC všem, co se starají o info, foto a placky našich čápíků . 💓

    1. To jsem na tom podobně, jen přijdu domů už to ladím na čápí byznys. Mám to místo televize a když luštím tak jedním okem stále hlídám aby mi nic neuniklo. Jsou boží. Dík za tu možnost, máte jedničku s hvězdičkou. babička

  2. Hladový odchov, to by potřebovali i mnozí lidští mamánci. Sledovat čápy je společensky poučné, měli bychom si z nich brát příklad.

  3. "Ahoj čápe ! Všechno klape ? Copak Ti to tady šlape za zvědavou výpravu ? Co mám ťukat za zprávu ?"
    "Ale to jsou samí známí, asi mají před zkouškami, tak si mě jdou okoukat. Sluší mi to ? To jsem rád :-)"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00