Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Obrácené role

Není to tak dávno, co Bohunka s Bohoušem bok po boku bděli nad bezpečím svých potomků. Dnes ráno se karta obrátila a byl to Bohouš, který byl při odpočinku na hnízdě střežen čtyřmi mladými čápy. První rozcvička nové ochranky proběhla již krátce po šesté hodině ranní, ještě předtím si Ctirad dopřál k snídani pořádného potkana.  Zatímco si Bohouš užíval slaměné pohovky, Bivoj se předváděl před kamerou. I Ctirad následně ukázal, že již bude brzy připraven k opuštění hnízda. Bivoje přepadla urgentní potřeba, při jejímž konání málem počápil Bohoušovi zobák. Zbytek dopoledne byl vyplněn povalováním se na hnízdě s občasným protažením křídel.

Před polednem minula komín slabá přeháňka, ze které snad nakonec ani nekráplo. Po poledni dorazila Bohunka s obědem, o který se strhla pořádná strkanice. O něco později se kolem hnízda pohyboval (nám neznámý) narušitel,  Bohunka si klapotem přivolala Bohouše na pomoc. Bohouš pak přinesl na komín pořádný ranec “zeleného krmení”, ale mladí o něj samozřejmě nejevili zájem.

Přestože nad Krkonošemi i v podhůří řádily celé odpoledne bouřky, na hnízdo svítilo slunce a teplota šplhala přes +25 °C. Vítr foukal jen slabý a tak se cvičilo jen ojediněle. Bohunka se více jak hodinu věnovala zkrášlování svého zevnějšku. Během dne také odhodila hnědé botky, které si přinesla z včerejšího večerního lovu. Krátce před 18. hodinou měl Ctirad štěstí, že neodstartoval předčasně. Skákal po okraji hnízda tak vehementně, že mu v jednu chvíli trošku ujely nožky.

První ranní protažení křídel
Dneska už střežíme tátův klid my
Zdravím všechny diváky, tady Bivoj
Ctirad už se taky chystá
To bylo hodně těsné
Divoký oběd
Dneska bude k svačině zelenina
Uff, už jsem byl málem první letec

 

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00