Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Sportovní středa

Bohouš s Bohunkou v noci na středu bděli nad klidným spánkem svých dětí. Nad hnízdem na jasné obloze problikávaly hvězdy a zářila kometa Neowise, do východu slunce se již neochladilo tolik, jako v uplynulých dnech. Většina dne pak byla slunečná a teplá, se slabým větrem jihozápadního směru. Až později odpoledne se před přechodem studené fronty zatáhlo.

Cvičení na hnízdě začalo již brzy ráno ještě za bezvětří, kdy se do něj pustili Ctirad s Bivojem. Po osmé hodině ranní se zvedl vítr a do mávání křídly se vrhl Plaváček. Následovala krátká pauza, při které všichni mladí čápi spolu s Bohunkou hledali doslova jehlu v kupce sena. Po práci přišel zasloužený odpočinek, během kterého čápata iniciovala poplach. Bohunka vstala až poté, co se mladí hlasitě ozvali. O hodinu později Plaváček všem ukázal, že i on ovládá důležitou čapí schopnost stání na jedné noze.

Ctirad se do leteckého snažení pustil opravdu s vervou. Poskakoval po okraji hnízda tak intenzivně, až se ho ostatní snažili zobáky zadržet. Když ho snažení unavilo, ulehl na hnízdo a posloužil Bivojovi jako překážka při nácviku přeskoku. Bivoj se přes Ctirada přenesl jako pírko. Ten se po chvíli zase zvedl a při skocích proti větru šlápl Šárce na hlavu. Nebylo to rozhodně poprvé ani naposledy. Dalším postiženým byl ležící Bohouš, který od Ctirada obdržel masáž zad zdarma. Když mu Ctirad stoupl na ocas již podruhé, Bohouš raději vstal.

Po takových sportovních výkonech všem řádně vytrávilo. Bohouš přinesl nějaké pochoutky z řeky, přiletěl mokrý a špinavý jako čuník. Od Bohunky se však mladí ve 14:37 svačiny nedočkali. Hladově kvičeli a slídili kolem, ale jediné co opustilo Bohunčin zobák byl masivní vývržek. Ctirad se ale dočkal za vzorné skákání od mámy pochvaly. Po doskoku zaklapal a bylo mu odpovězeno. Bohunka se nám odpoledne změnila v natěračku a nabarvila sloupek hromosvodu čapí bělobou.

Nyní po 18. hodině se na hnízdě odpočívá a vyčkává, zda přijde déšť nebo snad bouřka. Nemělo by se ale jednat o žádnou “divočinu” jako minulý pátek.

Střežíme klidný spánek našich dětí
Cvičit se dá i bez větru
Plaváček už roste v orla
Hledáme jehlu v kupce sena
I nejmladší už umí stát pouze na jedné
Hele brácho, kam se hrneš?
Bivoj plachtí přes Ctirada
Promiň Šárko, ale ležíš mi v cestě
Tátovi udělám masáž zad
Hladovci, tohle k jídlu nebude!
Hromosvod je na léto potřeba taky nabílit

2 komentáře

  1. Nádherný komentář a titulky, jako vždy. Děkuji z Velké Británie (prostřednictvím služby Google Translate).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00