Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda v Bohuslavicích u Trutnova

Sezení sýkorek začíná

V sobotu 1. května ve 4:52:30 snesla Treperenda v sýkorníku na zahradě ZŠ Komenského v Trutnově své první letošní vajíčko. Proti loňskému roku zahájila snůšku téměř o tři týdny později. Vliv má nejspíš současné chladné počasí. Zatímco čápi většinou snáší vejce večer a obden, sýkorčí snůška přišla spíše nad ránem a vajíčka budou přibývat každým dnem. Přenos z budky můžete také sledovat živě na YouTube. Snad se sýkorce letos povede vyvést početnější potomstvo, které nepotká taková tragédie jako loni.

5 komentářů

  1. Ráda se podívám i na hnízdění sýkorky Treperendy. Občas jsem tam nahlídla, teď to budu odebírat. A děkuji za informace o sýkorníku ☺

    1. Až na jedno uhynula sýkorčata na otravu - nejspíš z potravy kontaminované nějakým postřikem.

      1. Dobrý den, to je zvláštní... mám na balkoně sýkorovník, a už několik let mi tam vyvádějí své mladé modřinky. Bohužel bez kamery, nevěděla jsem, jak se to dá zařídit, ale příští rok už si ji určitě pořídím. I letos sleduju aktivitu, nedokážu odhadnout, v kterém stavu je hnízdění. Ale proč to píšu: také loni v mém sýkorovníku uhynula všechna 4 mláďata. Přesto že se staří o ně starali jak o život. Bylo to poprvé za těch několik let. Ten rok omývali plísně na našem paneláku nějakým sajrajtem. Jiný důvod smrti mláďátek mě nenapadá, než že dostaly nějakou kontaminovanou potravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00