Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Velká čapí tipovačka 2021 – vyhodnocení

Sníh padal a napadl, Bohouš s Bohunkou se šťastně vrátili domů a první vajíčko bylo sneseno – čas na konečné vyhodnocení Velké čapí tipovačky 2021. V tomto roce se tipovalo v šesti kategoriích, i když v důsledku návratu Bohouše jakožto prvního čápa splynuly vlastně dvě otázky v jednu. Mezi 4. a 31. říjnem 2020 se zúčastnilo 48 tipujících. A jaké tedy byly výsledky?

1) Na komíně bude poprvé sněžit

První sněhové vločky se na Kafkův komín začaly snášet 20. listopadu 2020 ve 14:03. Toto datum správně uhodli Mirek Meca, Markéta, Marie V. a Růžena S

2) Na komíně napadne první sníh

V neděli 29. listopadu 2020 slabé ranní sněžení pocukrovalo vrchol komína. Sněhu bylo jen malinko a během dne roztál. Ve Velké čapí tipovačce byl tentokrát pouze jeden úspěšný odhad, a to od tipujícího s přezdívkou Muška. Další tři účastníci hádali o den dříve a dva o den později.

3) První čáp příletí na komín

Prvním čápem, jehož pařátek se v roce 2021 dotkl komína, byl sám Bohouš. Stalo se tak ve čtvrtek 1. dubna v 15:30. Nejblíže tomuto termínu byl odhad tipujího s přezdívkou matthew (30.3. 15:30). Výše uvedený čas příletu platí i pro následující kategorii.

4) Návrat Bohouše

V tomto případě měla opět nejlepší odhad Muška, a to s 1.4. 18:55. Na stejný den, bohužel však s větším časovým odstupem, vsadily MultiMirina a Marie K.

5) Návrat Bohunky

Bohunka se nám na hnízdo vrátila 9. dubna ve 12:14. Nejblíže tomuto termínu se trefila Betty Repková (9.4. 13:15). Stejný den ještě tipovala Vendula.

6) Snůška prvního vajíčka

První vajíčko snesla Bohunka 14. dubna ve 21:23. K tomu času měl nejblíže svým tipem Irena Koutská (14.4. 7:20). Stejný den, avšak těsně po půlnoci, zvolila i Hana Kučerová.

Celkové hodnocení

Nejúspěšnější se stala nakonec Muška se dvěma správnými odhady. Soupis odhadů všech tipujících si můžete prohlédnout zde. Úspěšným hráčům blahopřejeme a doufáme, že je budeme moci časem odměnit i nějakým upomínkovým předmětem. Proto je tímto zároveň žádáme, aby se případně ozvali pomocí kontaktního formuláře.

2 komentáře

  1. Ježíš, já to stále sleduji, ale o žádné soutěži jsem nevěděla. To mi ale nevadí, užívám so i tak. Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00