Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Supíkovické intermezzo

V minulém článku jsme psali o tom, kterak se na opuštěném hnízdě v Supíkovicích na Jesenicku náhle 1. listopadu večer objevili dva mladí čápi. Oba byli mokří a měli velmi špinavé peří. Na hnízdo se následně pravidelně vraceli každý den přenocovat, a to až do 12. listopadu. V tento den dopoledne hnízdo opustili a již se na něj nevrátili.

Špinaví byli údajně díky sběru potravy v blízkosti kamenolomu. V úterý 10. listopadu se za nimi vypravila z Lanškrouna “Rikina” a pořídila několik snímků z bezprostřední blízkosti hnízda. Počasí bylo po většinu pobytu čápů velmi špatné. Buď neustále pršelo nebo panovala inverze. Díky ní sice nemrzlo, avšak vyskytovala se mlha nebo mrholilo. I proto se čistota čapího peří nezlepšovala.

Další hlášení o pozorování čápů z prostoru severní Moravy již nepřišlo a tak lze předpokládat, že se vydali dál na jih. Snad se jim bude dařit. Na našem území tak zůstává čapí pár přezimující na hnízdě v Dobřanech u Plzně a osamocený čáp u Hodonína.

 

Čápi v Supíkovicích 8. listopadu
Čápi v Supíkovicích 10. listopadu
Čáp v Supíkovicích 10. listopadu
Čápi v Supíkovicích 12. listopadu před odletem

Jedna odpověď

  1. Danke für den Artikel über die beiden Störche in Supikovice. Ich habe auch Fotos gemacht am 11.11. um 15:04. Am 05.11. hatte ich sie das erste mal hier entdeckt. Ich hatte mich sehr gewundert, wieso sie so schmutzig sind. Liebe Grüße aus DE Gerti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00