Supíkovické intermezzo

Supíkovické intermezzo

V minulém článku jsme psali o tom, kterak se na opuštěném hnízdě v Supíkovicích na Jesenicku náhle 1. listopadu večer objevili dva mladí čápi. Oba byli mokří a měli velmi špinavé peří. Na hnízdo se následně pravidelně vraceli každý den přenocovat, a to až do 12. listopadu. V tento den dopoledne hnízdo opustili a již se na něj nevrátili.

Špinaví byli údajně díky sběru potravy v blízkosti kamenolomu. V úterý 10. listopadu se za nimi vypravila z Lanškrouna „Rikina“ a pořídila několik snímků z bezprostřední blízkosti hnízda. Počasí bylo po většinu pobytu čápů velmi špatné. Buď neustále pršelo nebo panovala inverze. Díky ní sice nemrzlo, avšak vyskytovala se mlha nebo mrholilo. I proto se čistota čapího peří nezlepšovala.

Další hlášení o pozorování čápů z prostoru severní Moravy již nepřišlo a tak lze předpokládat, že se vydali dál na jih. Snad se jim bude dařit. Na našem území tak zůstává čapí pár přezimující na hnízdě v Dobřanech u Plzně a osamocený čáp u Hodonína.

 

Čápi v Supíkovicích 8. listopadu
Čápi v Supíkovicích 10. listopadu
Čáp v Supíkovicích 10. listopadu
Čápi v Supíkovicích 12. listopadu před odletem

One thought on “Supíkovické intermezzo

  1. Danke für den Artikel über die beiden Störche in Supikovice. Ich habe auch Fotos gemacht am 11.11. um 15:04. Am 05.11. hatte ich sie das erste mal hier entdeckt. Ich hatte mich sehr gewundert, wieso sie so schmutzig sind. Liebe Grüße aus DE Gerti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial