Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Čas se krátí

Klid noci z neděle na pondělí byl vykoupen večerním vyhnáním Šárky z hnízda. Za jasné a suché noci tak na hnízdě přespali čtyři čápi. Pondělí bylo z meteorologického hlediska dalším klidným dnem. Po většinu jeho trvání bylo skoro jasno až polojasno, odpoledne s tvorbou nevýrazné kupovité oblačnosti. Srážky se nevyskytly, teplota vystoupila téměř k +28 °C.

Čas zbývající do opuštění hnízda se krátí a na hnízdě se toho dnes příliš neudálo. Ctirad s Plaváčkem vyrazili na snídani záhy po rodičích již v 5:46. Mimo hnízdo byli skoro dvě a půl hodiny. Po návratu po osmé hodině oba znovu vzlétli, ale Plaváček se vrátil a zůstal na hnízdě sám až do desáté hodiny. Sotva pak z hnízda vyletěl, vrátili se Bohouš s Bohunkou. Krmení od rodičů se dneska už mladí víceméně vůbec nedočkali.

Šárka se vrátila na hnízdo ve 12:03 a odletěla spolu s ostatními ve 12:48. Sourozence ignorovala a znovu se objevila na hnízdě až po více jak čtyřech hodinách. Rodiče se krátce objevili na komíně v 15:58, kdy se za nimi vzápětí přiřítil žebravý Plaváček. Svačiny se ale nedočkal. Objevil se i Ctirad, takže chvíli stáli na komíně čápi čtyři. Po 16:13 mladí opět vyrazili na lov, Plaváček v Bivojově stylu s plnou forsáží.

V 16:50 se objevili doma všichni včetně Šárky. Ta ale dobrovolně opustila hnízdo v 18:51 těsně před tím, než na něm přistál Bohouš. Ušetřila si tak nejspíš inzultaci od Ctirada. Noc na úterý se tedy bude nejspíš opět trávit pouze ve čtyřech.

Bez vzájemného pozdravu to nejde
Mámo, táto, kde je ta svačinka?
Že nám to ale sluší?
Plaváček v Bivojově stylu
Preventivní Šárčin odlet

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00