Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Předletová akrobacie

Všichni s napětím očekáváme až první z mladých čápů opustí hnízdo. V úterý k tomu i přes veškerou snahu nedošlo. Meteorologické podmínky byly vynikající – oblačno až polojasno, teplota lehce nad +20 °C, beze srážek a mírný severozápadní vítr. Bivoj ani Ctirad nás však nechali čekat dál.

Bohunka se během pondělí nejspíš cítila zahanbena Bohoušovými lakýrkami a rozhodla se, že se také zaletí podívat na sortiment ševce z bažiny. Již odpoledne si navlékla zářivě bílé podkolenky a večer vyrazila na nákup. Jak se ji včerejší výběr povedl, můžete ostatně posoudit sami. I Bohouš nakonec obdivně zaklapal.

Dnes hned z rána začala na hnízdě předletová příprava. Bohouš se nejprve pokusil vylákat Bivoje z hnízda odletem na svou oblíbenou borovici, odkud hlasitě klapal. S Bivojem to ale ani nehnulo. Nebránilo mu to však v tom, aby si v ranním severním větru zařádil s Ctiradem. Jejich akrobacie skončila přistáním Bivoje na Ctiradových zádech. Kohopak to jen připomínalo?

Bohouš vzápětí přiletěl z louky od horní silnice s plným zobákem sena. Jak mají mladí hnízdoválové vyletět, když je tak podporuje v jejich lenosti? Po poledni zavítal k hnízdu znovu holub a měl co dělat, aby se nestal opožděným obědem hladové dračí smečky. Vyhládlí čápi sledovali, jak se Bohunce chvěje ohryzek a začali hned kvičet a žebrat. Avšak to, co vzápětí opustilo Bohunčin zobák, už k jídlu rozhodně nebylo.

Dočkáme se prvního letu zítra? K předstižení výkonu Slávka zbývá Bivojovi pouze 42 hodin…


Mám kozačky i s podkolenkami
Následujte mě, pánové!
Vlez mi na záda, Bivoji…
S takovou měkkou podestýlkou nás z hnízda nedostanete
Pečený holub přímo do zobáku?
Bivoji, to není k jídlu!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00