Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Idylka na hnízdě

Bohouš nejspíš Bohunce záviděl její hnědé kozačky a tak se v neděli večer vypravil k ševci do bažiny. Zjevně dobře pořídil, neboť se na noc navrátil do hnízda s krásnými černými lakýrkami. Noc na pondělí byla skoro jasná a klidná, večerní bouřka se ke komínu nepřiblížila.

K snídani se v pondělí podávali hraboši, dostalo se postupně snad na každého. Pokračovalo se ranní rozcvičkou a pak se Bohouš s Bohunkou pustili do úpravy hnízda. Byla přinesena čerstvá senná podestýlka i větve na ohrádku. Bohunka dorazila s krásnou dlouhou rovnou větví. Snažila se ji uložit přímo před kamerou, ale vše se nakonec vymklo ze zobáků. Bohouš držel klacek na jedné straně a Bohunka ho na druhé zvedala. Klacek se vztyčil jak potápějící se Titanik a stejně jako on zmizel vzápětí v hlubinách pod komínem. Bohouš po něm bezúspěšně chňapl a jen sledoval, jak mizí z jeho dosahu.

Dopoledne zůstali mladí čápi na hnízdě sami, Bivoj zaháněl nezvaného hosta. Možná to byl čáp z pivovaru, protože tam se dnes objevili dokonce tři naráz. O 11. hodině nastal čas oběda, na který se slétli Bohouš s Bohunkou společně. Po vydatném jídle přišlo na řadu hašení žízně. S ohledem na teplotu přes +25 °C se nebylo čemu divit. Bohouš nejen všechna čápata napojil, ale i osprchoval. Sprška přišla vhod, mladí si ji slastně užívali. Bohouš odletěl dotankovat a dopřál jim ještě jednu pořádnou zálivku.

Po krátké siestě nastal čas na trénink. Bivoj i Ctirad se ve vhodném protivětru dokázali vznášet velmi vysoko a po dlouhou dobu.

Koukejte jaké mám nové černé botky
To je ale parádní větev
Podrž, Bohouši, ten druhý konec!
Ach to ne! Vyklouzla mi…
Bivoj brání hnízdo
Společný oběd
Jídlo je potřeba zapít
Užíváme si po sprše
Bohuslavická fontána

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00