Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Už nejsme čápátka

Jsme zcela opeření mladí čápi. Včera jsme sami přestáli na hnízdě bouřku a dnes strávili bez dozoru už většinu dne. Počasí nám zrovna nepřálo, ale o to více budeme připraveni do budoucna.

Na hnízdě se toho v průběhu dnešního dne příliš nestalo. Vůči tomu včerejšímu byl doslova odpočinkový. Ráno zahájil za příznivého větru Ctirad rozcvičkou. Vítr se však záhy utišil a začalo trvale slabě pršet. Rodiče opustili komín a nechali mladé o samotě. Ti jen tiše stáli či klečeli v dešti.

Okolo poledne sice pršet přestalo, ale slunce přes mraky neproniklo a zůstalo chladno, pouze okolo +14 °C. I to však postačovalo na siestu vleže. Odpoledne a večer zůstali opět mladí čápi na hnízdě sami. Volný čas věnovali úpravě peří, úklidu hnízda a odpočinku. Plaváček procvičoval i klapání a šlo mu to velmi dobře. Až jsme si mnozí mysleli, že se vrátil Bohouš.

Později večer se opět na chvíli zvedl vítr a všichni se pustili do tréninku křídel. I když jako vždycky byl nejaktivnější Bivoj. Všem nám ukázal, že už nemá žádná křidélka, ale pořádná orlí křídla. Strava byla během dne poněkud hubenější, ale nějaká ta myška pro každého se našla. Následující dny mají být chladnější, avšak bez deště.

P. S. Do středy zde příliš nebudu, takže zajímavé momenty dávejte případně na Facebook, přeberu je zpětně. Děkuji za pochopení

Ctiradova ranní rozcvička
Zase leje a zůstali jsme sami
Je po dešti, hurá zalehnout
Učíme se uklízet hnízdo
Klapu už skoro jako táta
To už nejsou křidélka, ale pořádná křídla

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00