Den čapích otců

Den čapích otců

Osazenstvo Kafkova komína se po několika dnech konečně dočkalo příznivějších povětrnostních podmínek. V noci na neděli sice opět trvaleji pršelo, ale nejednalo se o vydatný déšť. Nedělní dopoledne pak zkropila ještě jedna přeháňka a nastal klid. Slunce sice stále zůstávalo skryto v mracích, ale místo jeho paprsků začal hnízdo vysušovat severozápadní vítr. Též se mírně oteplilo, teplota vystoupila téměř k +18 °C.

Bohouš tak mohl oslavit Den otců svým oblíbeným způsobem – hnízdoválením. Na to si však udělal čas až odpoledne a večer. Jinak se poctivě věnoval lovu, přinesl potomstvu myši a dokonce našel i nějaká háďata. Čápata se uvelebila v hnízdě, kromě spánku se věnovala péči o peří. A bylo to věru třeba, protože jejich bříška a ocásky jako by nepatřily čápům, ale zcela jiným zvířátkům. Těm, kterým se zvukově podobají v okamžicích žebrání o jídlo.

Bohunka pozdě odpoledne donesla hromadu kobylek, na kterou se čápata vrhly – jako kobylky. Poté opanoval hnízdo Bohouš, který se pohodlně uvelebil vedle čápat. Ale nelze mu upřít i výchovné působení. Po sedmé hodině názorně ukazoval Ctiradovi, jak správně čápí dospělý čáp. A Ctirad byl zjevně pozorným žákem, za výsledek by se nemusel stydět ani sám Bohouš. Jen o chvíli později se do akce zapojil i Plaváček. Ten tátovi předvedl, jak hezky už umí stát i chodit. A že křidélka má sice ještě malá, ale moc dobře je umí používat.

V osm večer dorazila Bohunka s čerstvými peřinami i žížalí večeří – a Bohouš mohl vyrazit na pivo.

Vzorný otec ve své oblíbené pozici
Na kobylky se vrháme jako kobylky
Výuka správného čápení
Táto, koukej co už dokážu

One thought on “Den čapích otců

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial