Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Generální úklid

Během pondělí se konečně počasí umoudřilo a nastala snad sušší perioda. Slunce jsme se však nedočkali a zůstalo poměrně chladno. I proto byla pohybová aktivita čápat nižší a většinou se držela spolu v jamce, kde se navzájem zahřívala. Neznamenalo to však pouze líné polehávání. K vydávání stravy se vždy všichni zvedli (pokud nebyli zrovna přecpaní). Při odpoledním krmení Bivoj poněkud zaváhal a překvapivě ho zastoupil Plaváček, který svedl udatný boj se zmijí visící z Bohoušova zobáku. Tahal a tahal, ale vytáhnout nakonec nedokázal. Zmiji nasoukal Bohouš zpět.

Večer jsme byli svědky vzácného společného krmení, kdy servírovali Bohouš s Bohunkou zároveň a u stolu se tak sešla celá čapí rodina (viz video zcela dole). Pokračoval i trénink pařátků. Bivoj se již dokázal postavit na nohy bez opory křídel a zobáku. Ale i ostatní se snaží, Plaváček už také umí používat nožky.

Noc na úterý byla suchá a klidná. Čápata zůstala celou noc pod širákem, Bohouš si přilehl pouze vedle a už se je nesnažil zakrývat. V úterý ráno se pak Bohouš s Bohunkou pustili do generálního úklidu a opravy hnízda. Nakypřili podestýlku, opravili a zvýšili ohrádku z větví. Občas se sice neshodli na ideálním umístění toho či onoho klacku, ale Bohunka si to nakonec vyřešila po svém. Nemusíme se tak bát, že by nám čápata vypadla z hnízda.

Aktuálně nám na hnízdě opět fouká a je pod mrakem (teplota okolo 15°C). Pršet by nemělo snad až do pátku.

Jsem silný jako Bivoj
Společná večeře
Už stojím zcela sám
Noční hnízdoválení
Musíme to opravit

Přílet Bohunky a společná večeře:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00