Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Nespoutaný Bohouš

Během období snášení vajíček nám Bohouš poněkud zdivočel. Když si zrovna nemůže vyskočit na Bohunku, skáče aspoň jednou denně na kameru. Nepustí-li ho Bohunka hned na kanape, dělá vše pro to, aby se tam co nejdřív dostal. Mačká opakovaně tlačítko, zastlává Bohunku senem a listím nebo mává okolo klacky. Dnes večer se dokonce pustil do masáže Bohunčiných zad. Abychom mu ale nekřivdili, když dostane na starost vajíčka on, pečlivě se stará. Zahřívá, otáčí i čechrá výstelku důlku. A když je pohovka obsazena Bohunkou, nosí čerstvé peřiny a větve. Nejzajímavější momenty uplynulých dvou dnů si můžete prohlédnout v připojeném videu.

Najdete v něm Bohoušovu obranu hnízda proti kachní návštěvě, donášku sena a následnou snahu o “vybrání si odměny”. Pokus o použití “tlačítka” či mistrovské i amatérské skoky na Bohunku i na kameru.

Co se počasí týká, došlo sice k jeho zlepšení, ale na druhou polovinu dubna je stále podprůměrně chladno. V sobotu 17. dubna ráno trvale slabě pršelo, přes den déšť ustal. Teplota se nedostala přes +6 °C. V noci na neděli nemrzlo, avšak po ránu opět slabě zapršelo. V průběhu dne již bylo tepleji, ve vzácných chvílích, kdy mraky prorazilo slunce vystoupala teplota až k 12 °C. Především ustal severní vítr, který byl v uplynulých dnech na komíně takřka trvalým hostem. Oteplování bude velmi pozvolné, koncem týdne se má znovu ochladit, na horách se sněžením.

2 komentáře

  1. Dobré ráno a děkuji za video. Vždycky jsem se styděla kouknout na akt a teď mi to ani nijak hamblivé nepřijde. Páření je teď všude a i loni jsem na to koukala jako na běžnou věc. Moc děkuji všem, kdo nám umožní sledovat život čápů i všem fanouškům - bez nich by nebyly záznamy tak vzrušující ☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00