Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Druhé vajíčko je tu

Za slabého deště při teplotě okolo +3 °C snesla v pátek večer Bohunka druhé vajíčko. Stalo se tak ve 21:59:02, tedy 48 hodin a 36 minut po prvním. Večer ještě okupoval jamku s prvním vajíčkem Bohouš, než ho Bohunka ve 21:12 vystrnadila a zaujala jeho pozici. Následně několikrát vstala, aby důlek i vajíčko důsledně upravila.

Bohouš mezitím vedle na jedné noze dřímal a okolní dění ho nezajímalo. Krátce před 22 hodinou začala Bohunka hluboce dýchat a tlačit vajíčko ven. Pomáhalo jí s tím přes 700 diváků. Nakrčila se a zvedla ocásek. Vajíčko vyklouzlo ven ve výše uvedeném čase, viditelné na kameře bylo jen o pár vteřin později. Stejně jako při první snůšce zůstala Bohunka 10 minut odpočívat, než ve 22:08:26 ukázala obě vajíčka celému světu. S Bohoušem to tentokrát ani nehnulo, neboť kanape zůstalo obsazeno a hnízdoválení zapovězeno – tak co by se staral. Jeho čas přijde později.

Třetí vajíčko můžeme očekávat v neděli 18. dubna opět mezi 20. hodinou a půlnocí. Počasí by v té době již mělo být podstatně lepší.


 

Druhé vajíčko bylo právě sneseno
V důlku už leží dvě

3 komentáře

  1. Dnes budeme v Bohuslavicích čekat na třetí (společně opět cca se 700 pozorovateli). V Třebíči už má Tom s Týnou 5 kousků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00