Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Bitva o pivovar

Okolo pivovarského komína i na něm samotném se včera v poledne strhla čapí letecká bitva. Na domácí Betynku začali nalétávat a útočit dva cizí čápi. Došlo i k opakovaným fyzickým potyčkám, které můžete vidět na připojeném záznamu. Betynka se statečně bránila a několikrát cizího čápa shodila z hnízda. Třetí čáp poletoval okolo, neměl odvahu přistát. Nakonec však byla Betynka vyhozena silnějším čapím samcem. Do bitky však v té chvíli zasáhl ještě čtvrtý čáp.

Místo aby seděl doma na vajíčkách jako Bohouš, dorazil nad pivovar Bukáček. Spustil se dolů a doslova sestřelil z komína cizího čápa, který se tam už zabydloval. Když k němu ale přiletěla Betynka, nevybíravě ji klovl do zátylku a odehnal pryč. Pak se však musel vrátit domů do Buků, takže Betynka se mohla vrátit domů. Po zbytek dne již byl klid a žádný cizí čáp se neobjevil, stejně jako dnes.

Že se jednalo o Bukáčka prozradilo světlé pero mezi ocasními letkami a “počápené” levé křídlo. Co nad Trutnovem pohledával zůstává otázkou. Identita ostatních dvou čápů je neznámá, ani jeden neměl kroužek. Jednalo se ale nejspíš o pár, hledající nové hnízdo. Samec na Betynku na hnízdě zpočátku neútočil, boj zahajovala ona.

 


 

Čapí aréna

3 komentáře

  1. Po zbytek dne již byl klid - to ale není pravda. Ve 14.46 (15.4.2021) se pomalu schylovalo k další rvačce, která ale nebyla tak intenzivní, jako po poledni. Bylo pár přestávek. Za zmínku stojí časy 15.08, 15.11, pokud si to dobře pamatuji, konec nebezpečí byl myslím v 15.37

  2. Nebýt kamer a hodných lidí u nich bych o životě čápů nic nevěděla. Díky moc. Zde už přituhovalo, ale dobře to dopadlo. Teprve teď asi přilétá zbytek čápů ze zimovišť a tak jsou boje o hnízda četnější než dřív. Přeji všem aktérům tohoto zápasu co nejklidnější víkend ☺ ♥ ♣

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00