Šárčin první let

Šárčin první let

První pondělní let podnikl v 7:10 Bivoj. Počasí bylo ideální, svítilo slunce a panovalo bezvětří. Během rána tak Bivoj se Ctiradem několikrát po kratší dobu opustili hnízdo a prolétli se po okolí.

Další hromadný odlet nastal krátce před devátou hodinou. První jako vždy vyrazili Bivoj se Ctiradem. Tentokrát to ale Šárka nevydržela a vyletěla za nimi v 8:56:51. Hned po ní odstartovala i Bohunka. Plaváček tak zůstal na hnízdě poprvé zcela sám. Šárka provedla pouze jeden oblet komína a v 8:57:25 (po 34 sekundách letu) šla na přistání. To se jí příliš nepovedlo, neboť klesala na hnízdo z výšky a příliš rychle. Dopadla do kleku a zobákem se zaryla do ohrádky z větví. Do karambolu se navíc připletl zmatený Plaváček. Nikdo naštěstí neutrpěl zranění, Šárka hned vstala, i když nožky se jí poněkud klepaly. A Plaváček ji nakonec za její výkon hezky zaklapal.

Plaváček je nyní poslední na řadě. Ale s ohledem na loňský rok má ještě den času, aby se mohl srovnávat s Bobešem.


Mami, Plaváčku – já letím!
Zůstal jsem sám jak čáp na komíně
Pozor tam dole!
Jauvajs!
Plaváčku, kde se to motáš?
Zaklapu ti na oslavu

One thought on “Šárčin první let

  1. Chudak mala … konecne si doda odvahy a hned si takhle natluce zobak …. snad ji to od pristiho pokusu neodradi …. a snad priste nesmete Plavacka z hnizda ???? Musela jsem se srdecne zasmat nad komentarem I fotkami … tesim se na video … a tak kroutim hlavou nad zakony prirody … jak tahle „housata“ zvladnou uz za mesic svou dalekou cestu za sluncem ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial