Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Sobotní večerní lety

Po sobotním leteckém ránu následoval poměrný klid, i když si občas Ctirad s Bivojem krátký let dopřáli i během dne. Bivoj se pak odpoledne povaloval na hnízdě a nabíral novou energii. Až s večerem a uvolněním ranveje rodiči se pustili oba čápi znovu do vzduchu.

První vyrazil Ctirad, ale zanedlouho se opět vrátil. Přistál pěkně z výšky. Hned vzápětí odstartoval Bivoj. Ve vzduchu setrval o něco déle a při přistání si vyzkoušel brzdění křídly. Dlouho však na komíně nepobyl a vzlétl znovu. Tentokrát byl jeho let delší a s neočekávaným závěrem. Těsně před hnízdem se Bivoj zakymácel ze strany na stranu. Neztratil dostatečně na rychlosti a vřítil se na hnízdo mezi stojící sourozence. Nakonec ho zastavil až hromosvod na opačné straně komína.

Tím večerní lety skončily a začalo čekání na večeři. Ještě předtím zíral Ctirad zblízka do kamery. Chvíli poté dorazil Bohouš a hodil do ringu rybu či snad kuřecí stehno, kterého se zmocnil Bivoj. Před hladovou smečkou pak raději Bohouš komín rychle opustil. V 19:34 Ctirad znovu na chvíli vyletěl…

Ctirad odlétá
Ctiradův návrat
Startuje Bivoj
Bivoj se vrací na základnu
Sledujte ty manévry
Ještě že mě podržel hromosvod
Kuk! Zde letec Ctirad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00