Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Mladí hospodáři

Jak to na hnízdě vypadá, když v něm zůstanou mladí čápi téměř dvě hodiny zcela sami? O tom jsme se mohli přesvědčit dnes večer. Ačkoliv na mnoha místech Česka řádily bouřky, Krakonoš hnízdo opět ochránil. Téměř po celý den svítilo slunce a foukal jižní větřík. Objevil-li se na obzoru temný mrak, vždy po čase zmizel pryč.

Bohunka tak mohla s klidným srdcem v 16:30 opustit komín a nechat naše čtyři mušketýry o samotě. Bivoj dlouhou dobu postával na okraji hnízda a zvažoval, zda má nebo nemá rozepnout křídla a podniknout svůj první let. Napjatě jsme čekali, jak se rozhodne. Nechal si ten slavný okamžik na jindy, možná již na zítřejší dopoledne. Vzápětí ho zaujal Plaváčkův biskup, a to zrovna v nejméně vhodném okamžiku. Měl štěstí, že nebyl potřísněn kapalným potkanem.

O něco později proletěl kolem vrcholu komína holub. Všichni čtyři čápi mu jasně naznačili, že hnízdo je ostře střeženo a nemá šanci. Bivoje nejspíš trápil krutý hlad, který ho donutil zahryznout se do hromosvodu. Jakmile se zvedl slabý větřík, pustili se všichni do skákání. Při něm občas docházelo i k lehkým nehodám.

Bohunka se vrátila na komín v 18:20 s večeří, o kterou se čápi svorně poprali. A tím skončilo jejich samostatné hospodaření na komíně.

Čtyři mušketýři v pozoru
Mám letět, nemám letět?
Tenhle potkan už, Bivoji, k jídlu není
Naším hnízdem holubí agent neprojde!
Mám hlad, že bych žral hřebíky, vlastně hromosvody
Nemotej se mi po ranveji!
Hurá, máma je tu s večeří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00