Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Hadi jsou zpět

Deštivé počasí je za námi a na jídelním lístku se tak mohli objevit oblíbení hadi. Než k tomu ale došlo, prošla si čápata v pondělí večer ještě jednou zkouškou. Zatímco pozdě večer se v celé republice vyjasňovalo, poslední jediná přeháňka nad naším územím musela trefit právě Kafkův komín. Když začalo pršet, seděla na něm čápata zrovna úplně sama. Takže si prožila svůj první déšť o samotě, sedíc bok po boku. Déšť byl slabý, brzy ustal a oba rodiče se vrátili s večeří. Noc byla klidná, ale vysoká vlhkost po dešti přinesla opět hustou mlhu. V ní postavili Bohouš s Bohunkou nad čápaty čapí domeček.

Úterní ráno přineslo hřejivé sluneční paprsky, které mlhu záhy rozpustily. Na “čapí loučce” se opět objevil zemědělec, tentokrát s obracečkou sena. Bohouš samozřejmě nemohl odolat a vyrazil. Teplé počasí znamenalo přechod od myšího menu k hadímu. Plaváček si vychutnal své hádě již krátce po desáté hodině. Oba rodiče nosili na hnízdo novou podestýlku místo rozválené a vlhké. K obědu pak byli opět hadi. Odpoledne proběhlo v poklidu, dokonce se Bohunka natáhla na hnízdě spolu s čápaty. Ale nemohla zůstat nečinná, takže uklízela aspoň ve svém dosahu.

Hnízdo přes den pěkně vyschlo, i zítra by měl být hezký slunečný den.

Čtyři mušketýři v dešti
V mlhavém čapím domečku
Na loučce se zase něco děje
Plaváček hadojed
Paráda, další dodávka hadů
Odpočívám a zároveň pracuji

Jedna odpověď

  1. Ráda jsem si zase početla Deník a prohlédla si informace. Nemůžu zde být často, likvidujeme záplavu u nás, takže se přijdu vždycky potěšit, jak to na hnízdě dobře klape - tak i tak. Přeji všem u komína i na něm dobrou noc. Dnes ještě chvíli vydrží světlo, ale i já jdu spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00