Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Zvědavý návštěvník

Celé úterý se neslo ve znamení slunečního svitu, ale zároveň čerstvého severozápadního až severního větru. Teplota se dostala nejvýše k +22 °C, pro čápy to bylo téměř ideální počasí.

Ráno zahájila Bohunka úklidem a úpravou hnízda, i když s umístěním některých větví do správné pozice stále nebyla spokojena. Před polednem se do stavebních prací pustil i Bohouš, ale jeho snahu mu záhy zhatil vítr. Zrovna se chystal upevnit pořádný klacek před kamerou, když mu náhle spadl dolů na střechu. Bohouš za ním jen smutně koukal.

Co se dalo dělat, prací se unavil a nastal čas na pořádné hnízdováleníčko. Moc dlouho mu odpočinek ale nevydržel, protože zobáčky nenasytných dráčat si žádaly své. Odpoledne proto zanechal Bohunku na hnízdě a vydal se na lov. Už před polednem se po několika dnech objevil na komíně trutnovského pivovaru neznámý čáp. Po 14. hodině zmizel a zakrátko se objevil nad Kafkovým komínem. Bohunka však byla ve střehu a po zvědavém návštěvníkovi, který se snad i chystal na hnízdě přistát, nevybíravě chňapla. Cizí čáp se neustále pohyboval v okolí, ale po návratu Bohouše raději zamířil pryč. Jak se nakonec ukázalo, byl to nejspíš Bukáček, protože během 40 minut se objevil na hnízdě v Bukách.

Poté již nastala na hnízdě obvyklá pohoda, Bohunka odpočívala na hnízdě obklopena svým potomstvem. Při krmení před čtvrtou hodinou vyhrál Plaváček velkou myš, ve čtvrt na šest pak Šárka větší kus kůže. Krátce před sedmou Bohunka servírovala kobylky. Nebyla moc nadšená z toho, že se jí mladí stále dobývají do zobáku, což Bohoušovi tolik nevadí. Ale tak už to bývá, musí si na to zvyknout.

A takový hezký klacek to byl…
Zííív… Práce s větvemi je vysilující
Tady Bukáček, jak se máte Bohouškovic?
Už jsme dva, tak koukej zmizet!
Bohunka a její děti

 

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00