Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Poprvé ve vzduchu

Co je to za titulek? Jak by mohla čápata ve věku 14 dní létat? A přece se tak stalo…

Po bouřlivém úterý následovala klidná, slunečná a teplá středa. Čápata se povalovala v hnízdě za vydatné Bohoušovy asistence. Ten jim chvíli stínil ve stoje, později vkleče. Nakonec si do hnízda lehl a čápata se schovala před sluncem po jeho boku. Odpoledne vyrazil na lov a přinesl na hnízdo jakýsi kus kůže. Čápata se o něj prala, až se ho zmocnil benjamínek (ostatní pochopili, že je to porce nad jejich síly). A nechtěl se ho vzdát ani tehdy, když se Bohouš rozhodl, že kůži zabaví a sní sám. Zakousl se zobákem tak silně, že ho Bohouš zvedl i s kusem masa do vzduchu. A tak se stal vlastně prvním letcem.

Podobná situace nastala i později večer, kdy Bohouš pro změnu vyplivl do hnízda nejspíše kůži z ryby. Kůže byla dlouhá (jako nějaký rukáv) a nejstarší čápata se o ní přetahovala. Bohouš jim ji po chvíli chtěl už jako tradičně uzmout a téměř je zvedl oba.

Nic významnějšího se na hnízdě neudálo, čápata dál rychle rostou. Pohybují se stále více, běžně chodí čápit k okraji hnízda. Nejmladší sice musí bojovat se staršími sourozenci o sousto, ale je velmi aktivní a nezdá se, že by strádal hladem. Během dnešního dne jsou opět očekávány přeháňky a bouřky.

A na závěr dodám novinku z Jaroměře: Dne 3. června se vylíhl potomek Bukynky a Bukáčka. Druhé vajíčko nebylo oplodněné.

Já se vznáším, já si létám
Počkejte, přestřihnu vám to

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00