Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Čapí dravci

V průběhu čtvrtka 28. května se toho na hnízdě příliš neudálo. Po ranním dešti byl zbytek dne už suchý, avšak chladný a větrný. Proto zůstávala čápata většinou schována pod křídly rodičů.

Klidné sezení Bohunky na hnízdě přerušil krátce před polednem svým těsným průletem malý ptáček, nejspíše rehek. Bohunka po něm chňapla, ale nedosáhla na něj. Při svém výpadu se převážila dopředu a zabořila zobákem do hnízda. Návštěvník měl štěstí, že se nestal potravou hladových dráčat.

Bohouš se nejspíš nějakým způsobem dozvěděl o loveckých úspěších kolegy z Žichlínku (viz video na konci článku) a rozhodl se je překonat. Jak jinak si vysvětlit výsledky jeho večerního lovu. Prvně se na komíně objevil s kusem masa včetně kůže, vypadajícím jako nějaký steak. Následoval obrovský potkan a sérii uzavřelo rybí menu v podobě urostlého pstruha. Vše bylo samozřejmě nad sílu malých zobáčků, čápata jen zírala, co jim to táta přinesl ukázat. Bohouš se sice pochlubil, ale kořist si musel sníst sám. Avšak za měsíc a později se takové porce budou jistě hodit.

Večer i noc proběhly v klidu, počasí bylo příznivé. Dnes bude přes den větrno, ale slunečno.

Narušení vzdušného prostoru
Obrovský potkan
Je libo pstruha na másle?

Žichlínecký kapitální úlovek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00