Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Rostou jako z vody

A to doslova. V neděli totiž opět pršelo, občas i docela vydatně. Nejednalo se už o trvalý déšť jako v sobotu, ale o přeháňky. Krátce po poledni zažila čápata svou první bouřku. Její nejsilnější část hnízdo naštěstí minula severním směrem, bylo slyšet jen vzdálené hřmění. Vody z ní ale vypadlo víc než dost. Tak to pokračovalo po celé odpoledne a večer, až do noci.

Mezi přeháňkami však byly dostatečné pauzy na krmení stále hladových dráčat. Večer byl Bohouš rybařit a přinesl do hnízda spoustu malých rybek – prý se jedná o mihule. Čápata se s nimi pěkně nacpaly. Později začal zase déšť, nad jamku zalehla Bohunka. Bohoušovi se ale nechtělo stát v mokru, tak Bohunce naznačil, že odborníkem přes deštníky je tu on. Nejprve se postavil jako paraple nad ní, aby ukázal jak to umí. Bohunka se poté zvedla (málem při tom přišlápla čápata v jamce) a Bohouš zaujal pozici v okopu. Bohunka chvíli postávala vedle, ale nakonec si lehla vedle Bohouše na hnízdo. Celou noc tam strávila sezením na skořápce vajíčka.

Pondělní ráno začalo tradičně odletem pro snídani a krmením obyvatel dračí sluje. Někteří draci dávali neodbytně najevo, že by chtěli přídavek. A tak kromě tankisty a dělostřelců máme nově i kapitána ponorky. Dělostřelcům navíc stále roste dostřel a přesnost. S oblibou míří rodičům na nohy, jednomu se dokonce povedlo potřísnit Bohunce zobák. Na okraji hnízda bylo vztyčeno Bohunčino šťastné pero, které nám však trochu blokuje výhled.

Během dnešního dne se opět očekávají přeháňky, ojediněle bouřky. Zlepšení počasí je ve výhledu od čtvrtka. Čápům ale současné vlhko asi příliš nevadí, je snadnější nalézt potravu.

Podává se rybí menu
Teď deštníkem jsem já
Periskop vysunout!
Ranní krmení dravé zvěře
Pero pro štěstí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00