Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Narušitel s kroužkem

Po sobotním obědě si Bohouš dopřál koupel a po návratu na hnízdo se věnoval tradiční úpravě své ušlechtilé postavy. Probíral se peřím tak intenzivně, až mu v zobáku zůstalo jedno brko, které pohodil pro štěstí na seno. Náhle však zpozorněl a zaujal bojovou pozici. K hnízdu se ve 13:30 přiblížil cizí čáp.

Klapáním zobákem a máváním křídly mu Bohouš s Bohunkou jasně dali najevo, aby na pokus přistát na hnízdě rychle zapomenul. Sice se o to ani nepokusil, ale absolvoval větší počet obletů hnízda, a to i v bezprostřední blízkosti. Znovu se pak na chvíli vrátil krátce po 14. hodině. Při nejbližším průletu bylo vidět, že cizí čáp měl na noze černý kroužek.

Kdo to mohl být? Bohužel rozlišovací schopnost kamery není dostatečná pro odečtení kroužku. Můžeme ale vyloučit, že návštěvníkem byl Bukáček nebo Melír (kroužek nemají) nebo loňská čápata. Ta měla kroužek na levé nožce, kdežto tento čáp na pravé, stejně jako Bohunka. Je ale klidně možné, že to byl nějaký starší rodák z hnízda – nebo samozřejmě zcela cizí čáp. Ale asi se mu tu líbilo, pryč nespěchal…

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00