Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Jak zahynula Bukynka

Dostal jsem dnes zprávu od pana Zemana o výsledcích pitvy uhynulé Bukynky. Rentgenový snímek neprokázal žádné zlomeniny vyjma zobáku, kterou nejspíš způsobil náraz. V těle nebyly nalezeny žádné broky (ani jiné střelné poranění). Příčinou smrti bylo rozsáhlé krvácení do plic v důsledku nárazu do střechy. O otravě zpráva nehovoří.

Při nálezu na místě měla Bukynka v zobáku trávu, kterou nejspíš nesla na hnízdo. Na krku pak měla sedřené peří, což mohlo být způsobeno dopadem na střechu nebo kolizí s něčím, co vedlo k jejímu zřícení.

Dozvěděli jsme se tedy, že bezprostřední příčinou úhynu bylo trauma způsobené prudkým nárazem. Proč se však Bukynka zřítila se již asi nedozvíme. Střecha s komínem je v noci mimo dosah kamery, i když podezřelý zvuk byl prý slyšet již kolem 19. hodiny. Kamera bohužel záznam nearchivuje.

Bukáček zůstává sám na hnízdě (viz foto výše), dál pečuje o hnízdo a vyčkává, zda se mu neobjeví nová partnerka. Nezbývá nám nic víc, než mu držet palce.

5 komentářů

  1. Thank you very much for telling us how Bukynka died, it’s very sad.

    I hope Bukacek gets another mate.

  2. Napadlo mě, jestli třeba Bukynka přes ten chomáč trávy v zobáku nepřehlédla nějaké dráty nebo jinou překážku, a pak krkem narazila. Díky za zprávu, nehody se bohužel stávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00