Smutné ráno v Lindheimu

Smutné ráno v Lindheimu

Do smutného rána vstávalo dnes lindheimské hnízdo. Během noci uhynulo a bylo rodiči odstraněno nejmladší a nejslabší čápě (tamními pozorovateli pojmenované Wolke neboli Obláček). V hnízdě tak zůstávají spolu s Wilhelmem a Wilmou 4 větší čápata a poslední (nejspíše neoplozené) vajíčko.

Může se nám to zdát kruté, ale takové chování je u čápů normální a logické. Slabší jedinec buď sám hyne nebo je rodiči odstraněn, aby neohrožoval ostatní. A to buď potenciálním šířením chorob nebo ujídáním ze společného talíře, je-li omezený zdroj potravy. Jeden je obětován, aby ostatní přežili.

Na přelomu týdne budou lindheimští navíc muset bojovat s nepřízní počasí. Stejně jako u nás se v Německu očekávají v neděli bouřky, následované trvalým deštěm a prudkým ochlazením. Snad se s tím čapí rodina v pořádku vyrovná.

Video od uživatelky Edith P (omluvte špatnou kvalitu záznamu):

One thought on “Smutné ráno v Lindheimu

  1. Prudké ochlazení bude pro tuhle rodinku hodně nebezpečné, mláďata budou ještě trochu větší a neschovají se už tak pod křídla. Škoda, že nemají hnízdo trochu více vystláno, jak je tomu jinde. Moc Vám držíme pěsti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial