Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Expresní snůška

Se snesením čtvrtého vajíčka v pořadí (a třetího na hnízdě) si Bohunka nelámala hlavu. Neuplynula ani půlhodina od Bohdanova večerního návratu na hnízdo, když si naposledy upravila jamku a zalehla na ni. Za další dvě minuty bylo vajíčko na světě, i když nám ho Bohunka ukázala až po dalších sedmi minutách ve 20:55:55. Poté si pod sebou bělostné trio porovnala a pokračovala v ležení, zatímco Bohdan postával vedle. Dlouho mu to ale nevydrželo a po stisknutí střídacího tlačítka zaujal svou oblíbenou pozici na měkké pohovce. Noc na středu bude nejspíš mrazivá, ale vajíčka jsou v hlubokém důlku dobře izolována.

5 komentářů

  1. hezký, jak tam to vajíčko skopla do důlku jak při golfu. 🙂 pardon, jemným, přesně cíleným pohybem nohy, s obrovským citem, nechala nové vajíčko skutálet do důlku mezi ostatní a pokračovala v čechrání podkladu 🙂

  2. Výborně, další vajíčko. Chybí mi ale jásavé klapání jako to bylo s Bohouškem. S Bohdanem Bohunka neklape. A co to má Bohunka na zobáku? Něco přilepené?

    1. Souhlasím Líbo, taky mi to přijde nějaké smutné, když neklapou, ale rodiče jsou to dobří. Třeba to teprve přijde. Na zobáku měla tuším pírko, tak ji to trochu rozčilovalo.

  3. Bohunecko,Bohdanku ,gratuluji ,další dráček na cestě ...❤️❤️❤️🐣,klapání s Bohouškem bylo krásné,byli úžasně sehraní..ale bohužel,nevrátil se...také mi chybí,nicméně ,Bohdanek je důstojný nástupce,tedy zatím,uvidíme ,jak se bude mít k dracatum, a kdoví ,třeba se Bohoušek příští rok vrátí ..

  4. Mám po tom smutnění velikou radost, že Bohunka začala udávat čapímu životu v kritické situaci správný směr... Držme Bohunce i nám pěstičky, přijměme Bohdana za jeho krásnou péči o Bohunku a celé hnízdo a radujme se, že vše jde správným živoucím směrem...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00