Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Podpořme (nejen) čápy

V průběhu loňského roku naštěstí nikdo z obyvatel našeho komína nepotřeboval lidskou pomoc. To ale neznamenalo, že nebylo nutné pomáhat jiným čápům z našeho kraje, nemluvě o spoustě jiných živočichů. Ti se nacházejí dočasně i trvale v péči Záchranné stanice JARO Jaroměř, která je naším hlavním regionálním střediskem ochrany přírody.

Již v loňském roce jsme zde zveřejnili výzvu k finanční podpoře stanice, a protože opakování je matkou moudrosti, předkládáme ji zde znovu:

Finanční podporu je možno poskytnout formou dárcovské SMS (DMS). Zašlete text: DMS ZVIREVNOUZI JAROMER na číslo 87 777. Základní cena DMS je 30,- Kč (lze však poslat i částku 60,- Kč nebo 90,- Kč pomocí textu DMS ZVIREVNOUZI JAROMER 60 nebo DMS ZVIREVNOUZI JAROMER 90. Příjemce Vaší pomoci následně obdrží 29,- Kč, respektive 59,- Kč nebo 89,- Kč.

Nebo je možno darovat finance pro pomoc přírodě České republiky na účet: 2801040757/2010 (IBAN: CZ2220100000002801040757 BIC/SWIFT kód: FIOBCZPPXXX). Chcete-li přispět touto formou přímo Záchranné stanici JARO Jaroměř, je nutné uvést variabilní symbol 002 a do poznámky uvést JARO Jaromer. Účet je veden jako transparentní s možností náhledu veřejnosti. Můžete si tak snadno zkontrolovat, zda Váš příspěvek v pořádku dorazil, případně kdo další stanici podpořil.

Informace přímo na stránkách Záchranné stanice JARO Jaroměř si můžete přečíst ZDE. Dalším možnostem podpory této organizace je věnován tento rozcestník.

Kromě peněz je však oceňována i podpora materiální, a to například ve formě krmiv. Co mají čápi rádi všichni dobře víme, i když ne každý z nás je rybářem a lovcem myší. Avšak nemůžeme vyloučit, že se mezi námi nějaký ten rybář či chovatel hlodavců najde. Pro krmení čápů jsou podle ideální menší rybky (rozhodně ne Bohoušovy štiky), laboratorní myši, případně jednodenní kuřátka.
Jíst samozřejmě potřebují i ostatní chovanci ústavu, ale protože nákupní seznam by byl příliš dlouhý, přikládám zde souhrn vhodných (ale i nevhodných) zásob.

Předem děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojí pro dobro nejen čápů, ale veškeré naší přírody.

A na závěr přidáváme menší galerii současných jaroměřských čápů od Lucie Řičařové, která nás na Facebooku zásobuje příběhy ze stanice:

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00