Velká čapí tipovačka 2021

Velká čapí tipovačka 2021

Stejně jako v loňském roce vyhlašujeme od neděle 4. října 2020 Velkou čapí tipovačku 2021. Letos si můžete tipnout, kdy bude na hnízdě padat první sníh a kdy se na něm poprvé udrží. Následně pak datum a čas návratu čápů, který jsme po zkušenostech z jara rozdělili do tří kategorií: přílet prvního čápa (jakéhokoliv), návrat Bohunky a návrat Bohouše. Závěrečnou kategorií je tip na čas snůšky prvního vajíčka. Povinné je pouze uvedení jména / přezdívky a odhady příletů. Ostatní otázky jsou volitelné.

Uzávěrka tipovačky proběhne 31. října 2020 o půlnoci. Po uzávěrce budou všechny odhady zveřejněny v dalším článku zde na webu. V případě splnění jakéhokoliv požadavku na odhad (až poprvé zasněží či napadne sníh) bude též vydán článek s dílčím zhodnocením. Nejpřesnější tipy v každé kategorii budou po celkovém vyhodnocení (nejspíše v dubnu 2021) odměněny speciální čapí plackou nebo magnetkou. V případně více stejných tipů bude přesnost dále posuzována podle času (kde lze čas uvést).

Své tipy můžete vkládat na této adrese.

Přejeme vám hodně štěstí a dobrý odhad.

4 thoughts on “Velká čapí tipovačka 2021

 1. A nice initiative ….. but for those like me who live elsewhere (Italy), it would be useful to give a little help: for example a link with historical weather data ….. would it be possible?

   1. Great job !!!!!!
    Thank you so much for this information: it was a great kindness !!!
    Soon I will send the form with the answers to enter the contest

 2. Skvělá zábava – díky za nápad. Budou ale moje tipy muset jít do karantény, pokud přijíždějí z Velké Británie ?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial