Bohunka slaví svátek

Bohunka slaví svátek

Na úterý sedmého července připadá letos svátek Bohuslavy. A jak jinak by ho mohla Bohunka oslavit, než pilnou prací na hnízdě. Pustila se do ní hned zrána, i když Bohouš si ještě lebedil na pohovce. Naklepávala podestýlku okolo něj tak intenzivně, až to Bohouše nakonec zvedlo na nohy. Dál se pustila do úpravy ohrádky, a když ji jeden z klacíků vyklouzl a spadl dolů, dlouho za ním nešťastně hleděla. Následovala manipulace s šiškou, která se v hnízdě objevila nejspíš s dodávkou podestýlky z lesa. Možná nám kromě zahrádky do příštího jara vyroste na hnízdě i les. Na závěr se pustili do úpravy ohrádky Bohunka s Bohoušem společně.

O půl deváté vyrazila z hnízda nejprve Bohunka a o chvíli později Bohouš. Ten zcela neomylně zamířil k traktoru, který jezdil po louce pod železniční tratí (na snímku vlevo, vedle plotu nahoru k dráze). Pobyl tam téměř hodinu a přinesl čápatům jednozobky „zetorky“ v podobě kobylek a cvrčků. Po dobu jeho nepřítomnosti byli nejaktivnější Ctirad se Šárkou, kteří při tréninku křídel již zlehka poskakovali. Našli si i hračku v podobě zmiňované šišky, později i stromové kůry.

Další úklid hnízda následoval v poledne. Bohunka zrovna cídila podlahu tak intenzivně, že Bohoušovi nezbylo nic jiného, než si ulevit přímo před kamerou. Krátce poté nechal pan Aleš Syrovátka zahrát Bohunce a všem příznivcům našeho hnízda písničku na přání na vlnách Českého Rozhlasu Hradec Králové (video na konci článku). A protože kvalitního sena není nikdy dost, nosila Bohunka do hnízda stále další a další, občas i v neuvěřitelném množství. Odpoledne vyrazil Bohouš na lov a Bohunka zůstala s mládeží sama.

Bohoušku, uhni, potřebuji podestlat
A další klacek je fuč…
Přes zimu vypěstujeme na hnízdě les
I když se občas neshodneme, jsem stále s tebou
Zetor volá, musím letět
Už jsem to prostě nemohl vydržet…
Kvalitního sena není nikdy dost
Brzy tě, mami, přerosteme

One thought on “Bohunka slaví svátek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial