Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Otesánek Bivoj

Po vytrvalém ranním a dopoledním dešti se v pátek odpoledne alespoň trochu vyčasilo a čápata mohla poněkud oschnout. Starší trávila čas dalšími pokusy o stání na nohou, mladší spíše ležením v hnízdě. Nejstarší čápě si vysloužilo přezdívku “Bivoj“. Bohouš totiž pozdě odpoledne přinesl na hnízdo menší zmiji. Bivoj mu ji nejen vytáhl přímo ze zobáku, ale pro krátkém přetahování se s druhým čápětem ji do sebe celou nasoukal. A aby toho nebylo málo, o dvě hodiny později naservíroval Bohouš potkana. Toho opět v tahanici vybojoval Bivoj. Vzápětí mu potkan zmizel po hlavě ve volátku. Bivoj je opravdu důstojným nástupcem loňského Slávka.

Pozdě večer začalo znovu pršet (u Náchoda dokonce bouřit), takže čápata musela do krytu. Bohoušovi tentokrát ukrývání moc nešlo, Bivoj mu stále lezl pod biskupem ven. Bohunka, ač menší, byla přece jen úspěšnější a čápata pod sebe srovnala. Před půlnocí déšť pominul a zbytek noci na sobotu uplynul v klidu. Dnes nám po ránu slabě prší a odpoledne jsou očekávány bouřky.

Technická poznámka: YouTube opravil přepínání kamer, takže již funguje přímo v přenosu. Během příštího týdne pravděpodobně již natrvalo přepneme 4K kameru na celkový pohled na hnízdo a původní HD necháme přiblíženou.

Bohoušku, ty máš ale dlouhý jazyk
Koukejte, já mám taky dlouhý jazýček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00