Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Bohoušova trucovna

Úterní počasí respektovalo předpověď, a tak odpoledne nespadla na komín už ani kapka deště. Až do večera foukal vítr, který spolu se sluncem přispěl k rychlejšímu vysušení hnízda. Dračí sluj tak mohla být častěji větrána a čápata pobývat na čerstvém vzduchu. Oba rodiče jako vždy pečlivě krmili a Bohouš, aby nevyšel ze cviku, donesl večer pořádnou porci háďat. Čápata se všechna najedla, včetně nejmenšího. I když tomu více vyhovují svačinky od Bohunky, která přece jen nosí menší porce.

Už jsme si mysleli, že na hnízdě zavládne večerní klid. Bohouš se usadil na čápatech, ale Bohunka ještě po 21. hodině vyletěla z hnízda. Na kraj padlo šero a stále se nevracela. Na hnízdo dosedla až ve 22:02. Mimochodem od dnešního dne nenastává až do 16. července na hnízdě pravá noc, pouze astronomický soumrak (Slunce není v noci hlouběji než 18° pod obzorem).

Bohouš se zdál jejím pozdním návratem poněkud rozladěn a nepřistoupil k výměně na hnízdě. Bohunka tak zůstala stát vedle kamery a až ve 23:53 se jí povedlo Bohouše tlačítkem zvednout. Ten si pak nepříliš nadšen lehl před kameru do důlku po sezení na skořápce (nyní již bez ní), kde setrval víc jak dvě hodiny.

Už před pátou hodinou pak Bohunka vyrazila pro snídani a v 5:31 se krmilo. Následovalo již obvyklé střídání rodičů, přičemž Bohouš donesl na komín několik dodávek větví k vylepšení ohrádky. Středeční počasí by mělo být beze srážek, déšť se očekává ve čtvrtek ráno a dopoledne.

Je to paráda, zakousnout si hada
Bohouši, vztyk !

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

0:00
0:00