Velká čapí tipovačka

Velká čapí tipovačka

14. října 2019 byla v naší facebookové skupině vyhlášena Velká čapí tipovací soutěž. Otázky byly tři a byly jednoduché: Kdy bude na hnízdě poprvé sněžit, kdy na něm napadne sníh – a kdy na jaře přiletí první čáp? Své tipy bylo možné podávat prostřednictvím webového formuláře do 1. listopadu 2019. Kdo měl a bude mít nakonec nejpřesnější odhad?

Do soutěže se přihlásilo celkem 31 účastníků s nejméně jedním platným tipem, seznam účastníků a jejich tipů si můžete prohlédnout níže:

První vážnější pozdrav zimy dorazil do podhůří Krkonoš až v polovině listopadu. Nesmělé vločky s deštěm se nad hnízdem objevily krátce před polednem 13. litopadu 22019, ale až večer začalo řádně sněžit. Vítězkou 1. části Velké čapí tipovačky se tak stala Marie s tipem 13. listopadu 2019.

Na hnízdě sněžilo i nadále a sníh se udržel již před půlnocí, takže bylo možno vyhlásit i vítěze (vítězky) 2. části Velké čapí tipovačky. S odhadem prvního napadlého sněhu na hnízdě 13. listopadu 2019 zabodovaly Danutka N a Babča V.K

A kdy se dozvíme jméno vítěze poslední části? Na odpověď si počkáme přibližně ještě 80 dní. Jaká bude odměna? Padl návrh na klacek z hnízda s osobním doručením Bohouškem. To ale asi leží mimo naše možnosti… Ale na něco přijdeme, nemějte strach – bližší informace dostanete nejspíš v průběhu února 2020.

 

One thought on “Velká čapí tipovačka

  1. Velký dík za tyto stránky, jste opravdu borci, co pro nás děláte.Moc se těším až přiletí, ty naší miláčci, na jejich krásné hnízdo.Dík. Lukáši & Tomáši.🤗👍

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial