Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Ten dělá to a ten zas tohle

Dubnové počasí je letos převážně chladné, vlhké a větrné. Dnešní den nebyl v tomto ohledu výjimkou a ani zítřek nebude o mnoho lepší. Na obou hnízdech panoval přes den klid, i když na pivovaru ho večer narušila návštěva zvědavého cizince. Matěj s Magdou si s ním ale poradili a vyhnuli se případnému boji na hnízdě. V průběhu celého dne se poctivě střídali v sezení a nenechali vajíčko ani chvíli bez dohledu. Z tohoto hlediska byli mnohem pečlivější než kdysi Kuba s Betynkou. A že byly dnešní podmínky opravdu náročné.

Nevlídné počasí

V pondělí večer se jako poslední na Kafkův komín vrátil Bohdan v 19:45. O hodinu později začalo pršet a s přestávkami vydrželo po většinu noci. Nebylo nikterak chladno, teplota neklesla pod +7 °C. Pocitově ji však srážel stále sílící severovýchodní vítr, který vydržel foukat po celé úterý. Zatímco se v Trutnově snášelo první vajíčko, v Bohuslavicích probíhalo pravidelné střídání. Bohdan nechal Bohunku prosedět téměř celou druhou polovinu noci. Po ranním vystřídání Bohunka zkontrolovala stav ohrádky a v 6:20 opustila hnízdo. Vrátila se po chvíli s větví, za což ji Bohdan hlasitě ocenil.

Dělba práce

Většina dne byla vyplněna střídavou aktivitu obou našich čápů. Jeden vždy zahříval vajíčka, druhý byl na lovu nebo nosil větve a podestýlku. Bohdan jako vždy přinášel obrovské větve a hromady sena. Nezapomněl ani na výskok na Bohunku, ale jednalo se už jen o utužování vztahu. Ani přes den se počasí nezlepšilo, vítr neustále hučel nad komínem. Občas spadlo pár kapek deště a teplota jen stěží překročila hranici +10 °C. Při jednom z odpoledních letů se Bohunka vrátila na hnízdo s otepí větviček a pařátky od bláta, asi sbírala dřevo někde na břehu řeky. Z večeře přilétla ve 20:06 a zatímco Bohdan pokračoval v hnízdoválení, věnovala se peříčkúře.

V následujícím videu můžete zhlédnout nejzajímavější momenty posledních tří dní:

8 komentářů

  1. Tomáši, děkuji za krásný výběr snímků našich čapích přátel a velmi hezké shrnutí dne.

  2. Děkuji za video za celé dny na obou hnízdech. Je to ranní potěšení dívat se na klidné hnízdění, to nás odměňuje po dlouhém čekání na přílet všech miláčků :-)))

  3. To video je nádherné. Bohdan je šikovný kluk. Povídání je moc hezké. Velké díky 💖

  4. Dobrý den, peříčkúra díky za obohacení našeho jazyka, to se mi moc líbí. Výborné vyprávění. Zdravím.

  5. Náaaadherné videjko ,samé krásné okamžiky ,♥️♥️Bohdánku ty jsi opravdu velký stavitel ,ale pan Kafka stejně přijde 😃🤪.. Bohunečka s kapičkami deště,nebo senem je super ,už momentky byly krásné ... Matějičku,Magdalenkou ,jste šikulky♥️♥️..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00