Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Třetí vejce hrdého otce

Stovky nedočkavých pozorovatelů očekávaly v pondělí 20. dubna snesení dalšího vajíčka. Bohunka byla neklidná, protože Bohouš se nechtěl příliš vzdát pohodlí hnízdní jamky. Nakonec pomohlo několik důrazných poklepání na záda a Bohouš vyklidil pole. Postavil se na kraj hnízda a čekal, zatím Bohunka si lehla na jamku.

Ve 21:24:37 se již tradičně lehce načepýřila a přizvedla, a to byl právě ten okamžik, kdy na svět přišlo její letošní páté vajíčko, třetí Bohoušovo. Nic jsme samozřejmě neviděli přímo. Ve 21:36:29 se pak Bohunka zvedla a bylo vidět vajíčko (nejspíš to čerstvé), které přikulila k ostatním. O tom, že došlo ke snůšce svědčilo i to, že Bohunka následně přepustila opět péči o vajíčka Bohoušovi a sama zůstala stát.

Důkaz, že vajíčka jsou opravdu tři, podal až ráno Bohouš. V 6:50:17 je v jamce obracel takovým způsobem, že byly jednoznačně vidět všechny najednou.

2 komentáře

  1. Najkrajšie hniezdo ktoré poznám. Veľmi oceňujem ľudí okolo hniezda. Prinášate mi veľa potešenia. Ďakujem za pocit normálnosti života a Vašej veľkej ľudskosti. Pozdrav všetkým posiela Eva z Trenčína

    1. Taky ho mám za nejhezčí, v krásné krajině a se zvukem, což je super, slyšet to jejich klapání a třeba i motoráček nad pěkným viaduktem. Možná snad jedna kamera mohla snímat víc shora, aby byla vidět lépe i vajíčka. Ale všechna čest všem za péči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00