Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Úklid nad pivovarem

Kuba s Betynkou z pivovarského komína občas do hnízda přinesou i to, co do něho nepatří. Je to však především vina nás lidí, kteří zanecháváme odpadky i na místech, kde nemají co dělat. V hnízdě se tak objevil kus fólie či kartónu, v poslední době i provázky. Ty jsou nebezpečné především pro čápata, která se do nich mohou zamotat. Přítomnost odpadu v hnízdě vyústila v intervenci pana Čípa ze záchranné stanice JARO Jaroměř. Ten ve středu 16. června večer vyšplhal na komín a cizí předměty odstranil. Při této příležitosti vyjmul z hnízda i plané vejce. Nelze však vyloučit, že se nevhodné předměty na hnízdě opět objeví.

Zásahy na hnízdech

V tomto případě lze zásah na hnízdě považovat za oprávněný, neboť situace byla zaviněna lidskou činností. Opakovaně ale upozorňujeme, že nesouhlasíme s akcemi podnikanými “na vlastní pěst” bez konzultace s odborníky na základě laického hodnocení situace. Stejně tak nepodporujeme nátlak skrze sociální sítě nebo média. Nedostatek respektu k rozhodnutí ochranářů může v důsledku vést ke zrušení živých přenosů nebo jejich omezení pro vybrané publikum.

2 komentáře

  1. Veliké díky p. Čípovi za záchranný zákrok. Je smutné jak jsou lidé nedbalí a odpadky pak ohrozí ptactvo. Dík za toto vídeo!

  2. Hezký večer, pana Čípa ze záchranné stanice pozoruji často. Na stránkách Jaro Jaroměř jsou krásné příběhy a komentáře. Nyní pomohli i Bukáčkovi v Mladých Bucích a rozhodli se pro pilotní projekt pomoci vdovci s dokrmováním mláďat. Tyto lidi obdivuji a smekám před nimi. Patří jim velké díky. A jinak kdyby byli všichni lidé slušní, tak by příroda byla nádherná. Jsem ještě ze staré školy, kde nás slušnosti učili a vážení si jeden druhého bylo samozřejmostí. Příroda nás učí neustále. ☺☺☺.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00