Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Setkání pod hnízdem 12. srpna 2020

V krátce před polednem ve středu 12. srpna se na “čapí loučce” uskutečnilo další setkání příznivců naší čapí rodiny. Protože jsem již byl ve službě, nemohl jsem se ho osobně zúčastnit. Pouze jsem se po cestě do zaměstnání setkal s částí výpravy na nádraží v Trutnově. Ta se pak přesunula autobusem do Bohuslavic. Na místo nakonec dorazil i Lukáš. Další vyprávění ponechávám na Haně Kučerové, která byla přímo na místě:

“Dnešní dopolední setkání “Kominíků” na čapí loučce pod hnízdem bylo korunováno nádhernou podívanou, kterou nám naši čápi připravili. Sešlo se nás tam deset a nadšení účastníků je slyšet i na připojených videích.

Nejdříve se nám předvedla Šárka. Dlouho kroužila okolo komína, ale nepřistála na komíně, ale na střeše budovy ředitelství Kary. Je to jen kousek od komína. Šárka tam měla klid a výhled na komín, kde lenošili její sourozenci. Po chvíli vylétli z hnízda i oni a nakonec i Bohouš s Bohunkou.

Kroužili, plachtili a stoupali výš a výš. Skoro to vypadalo, jako kdyby nás již měli opustit a vydat se na svoji první velkou životní cestu. Byla to nádherná podívaná, v jednu chvíli nám nad hlavami kroužilo 9 čápů – šest našich bohuslavických a pravděpodobně tři mladí batňovičtí.

Ukázali nám, že létat umějí. Tak ještě aby se uměli na cestě i sami uživit. Bohoušku, už nepřikrmuj!!!

Ať mají ve svém čapím životě jen štěstí, dobrý vítr pod křídla, dostatek potravy. A ať se jim vyhnou všechna nebezpečí a nástrahy, které na ně na jejich cestě číhají. Budou nám tu chybět, až odletí. Ale budeme se těšit na jaro, až se k nám Bohoušek s Bohunkou zase vrátí….”

Celý příspěvek ve facebookové skupině naleznete ZDE, fotografie od Ireny Najmanové ZDE

Videa od Hany Kučerové


Videa od Ireny Najmanové


Srocení na loučce pohledem kamery z komína


Sestříhaná kompilace od Petra Vranky

2 komentáře

  1. Děkujeme za krásná videaa hlavně jste mě udělali radost,že jsem viděla Šárku.Uz se blíží termín odletu a mě už teď tečou slzy.Preji jim šťastný let.Dekuji,děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00