Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Jako zmoklé slepičky

Vypadali po většinu pátku Bohouš s Bohunkou i všechna čápata. I přes deštivé počasí mělo hnízdo znovu velké štěstí. Čtvrteční přívalové srážky v bouřkách ho téměř zcela minuly a napáchaly škody západně a jižně od něj. Dnes během dne sice opět pršelo a proti předchozímu dni se ochladilo, ale srážky byly slabé a objevovaly se mezi nimi přestávky.

Protože se však po celý den neobjevilo slunce, zůstávalo hnízdo neustále vlhké. Až do večerních hodin tak čápata raději seděla než ležela. Sezení na hnízdě bylo občas narušeno nácvikem stání, úpravou peří a bojem o něco dobrého do zobáku. S ohledem na počasí převažovala žížalová dieta, doplněná o brouky a snad i rybu. Porce nebyly veliké, ale na každého se dostalo.

Den opět přinesl i několik zajímavých a úsměvných okamžiků. Při jednom z ranních vhazování se Plaváček nacpal biskupem Bohoušovi mezi nohy. Když přišla během dopoledne vydatná přeháňka, nechali sourozenci gentlemansky Šárku, aby se schovala Bohoušovi pod ocasem. Sami stáli v hloučku na dešti. A těsně před polednem proběhla tajná porada. Možná se řešilo, kdy konečně budou na talíři nějací hadi…

Na ty si ale ještě chvíli počkají. Předpověď slibuje deštivou noc (už začíná opět slabě pršet) i většinu soboty, takže žížalobraní bude pokračovat. Ale příští týden, až přijde slibované oteplení, pak se háďat určitě dočkají.

Biskupem přímo mezi tyče
Gentlemani nevymřeli
Tajný čapí sněm
Kujme pikle, kujme pikle

Jedna odpověď

  1. To jsou krásné fotečky a senzační komentář. Jste bezva partička a pokoukání i počtení je moc fajn .Čápíkům přeju už lepší počasí 👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00