Čapí hnízdo v Bohuslavicích

Oficiální stránka fanoušků čapího hnízda na komíně firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova

Pod ochrannými křídly

Avizovaná změna počasí dorazila. Zatímco v pátek bylo ještě po většinu dne teplo a slunečno, během noci začalo pršet. Nejednalo se naštěstí o žádný liják, ale o mírný zahradnický deštík. Do sobotního poledne napršelo okolo 6 mm srážek. Noc byla navíc teplá, neochladilo se příliš pod +10°C. Během odpoledne a večera je očekáván přechod studené fronty. Ten by se zde na severovýchodě Čech snad měl obejít bez bouřek, jen s vydatnějším deštěm.

Jak to vypadá na hnízdě? Včerejší venčení čápat se už dnes opakovat nemohlo. Jakmile začalo pršet, rozprostřeli nad hnízdem rodiče svá křídla jako široký deštník. Čápata tak zůstala v suchu a teple. Hned po ránu střídavě vyrazili pro snídani. Déšť vylákal na povrch spoustu žížal, takže hladoví draci se pořádně nadlábli a na každého se dostalo. Hadí menu dnes nebude, protože slepýši a ještěrky zůstali v teple.

Při ranním krmení Bohunka tak intenzivně oklepávala kapky deště, až z ní na hnízdo vypadlo krásné velké černé pero. A když pak před devátou hodinou obracela poslední vajíčko, všichni jsme mohli vidět zobáček posledního čápěte, kterak se snaží rozšířit otvor ve skořápce a konečně se také prodrat na svět. Mělo by si pospíšit, nejstarší sourozenec už má náskok přes 4 dny.

Malí draci se snaží zapadnout do hnízdní jednotky. Zatímco táta slouží u tankistů a máma obsluhuje polní kuchyni, dráčata se hlásí k dělostřelectvu. A že jim to jde, mají již docela slušný dostřel….

Tátův deštník
Už se klubu
Ztracené pero
Snídaně šampionů
Nabít, zamířit, pal !!!

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

0:00
0:00